Od 1 stycznia 2016 obowiązują nowe zasady opłacania mandatów karnych. Sprawdziliśmy jak zrobić to przez Internet.

Autor: Tadeusz Miziak
Dodano: 24.11.2016
Udostępnij:

Najważniejsza zmiana dotyczy odbiorcy przelewu. Od 1 stycznia 2016 należności z tytułu mandatów karnych kredytowanych i zaocznych trafiają na konto Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu.

Urząd Skarbowy w Opolu jest właściwy dla osób fizycznych z terenu całego kraju. Z czego to wynika ? Właśnie ten urząd został wskazany w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów z dnia 13.11.2015r.

Mandat karny najłatwiej opłacić przez Internet. 

Jak zapłacić za mandat przez Internet

 

1. Logujemy się do swojej bankowości internetowej

2. Wybieramy przelew do Urzędu Skarbowego

3. Symbol formularza: MANDATY

4. Miejscowość urzędu skarbowego: Opole

5. Nazwa organu podatkowego: Pierwszy Urząd Skarbowy

6. Wpisujemy kwotę z mandatu

7. Typ identyfikatora: numer PESEL

8. Okres rozliczenia: zostawiamy puste pole

9. Identyfikacja zobowiązania: wskazujemy serię i numer mandatu

10. Zatwierdzamy przelew

Mandat karny – dane do przelewu online

Dane Urzędu Skarbowego:

Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu

Ul. Rejtana 3B

45-331 Opole

Uwaga: przed wysłaniem przelewu warto sprawdzić aktualność numeru konta bezpośrednio na stronie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Numer konta jest dodatkowo wskazany na odcinkach A i B wystawionego mandatu karnego.

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 4 / 5, łącznie 25 ocen
Komentarze (46)

Cześć, zrobiłam przelew, ale tradycyjny, podatkowy z jakiegoś powodu ING mi odrzucało… Mam nadzieję, że nie będę miała problemu. Dowód wpłaty jest
☺️

Mam pytanie , zgubiłem mandat od policji 🙂 a w przelewie trzeba wpisać identyfikację zobowiązania ,ktos wie gdzie coś takiego można znaleźć przypisanego do rodzaju mandatu ??

Miałem do zapłaty mandat w kwietniu. Wykonałem wszystko tak jak napisane. Przelew został zrealizowany. Niedawno dostałem upomnienie. Wynika z tego że nie dość, że mam zapłacić jeszcze raz ten sam mandat to naliczyli dodatkowe koszty upomnienia…

  Mam ten sam przypadek. Warto dodać że temat dotyczy chyba tylko mandatów wystawianych przez policję. Właśnie przerabiam temat opłacenia mandatu za parkowanie wystawionego przez straż miejską w Szczawnicy. Zapłaciłem za mandat zgodnie z powyższą instrukcją i dostałem pisemko upominające, bo o wpłacie nic nie wiedzą. W gminie są szczerze zdziwieni że zapłaciłem gdzieś w Opolu…

   No to się wyjaśniło(znalazłem na innej stronie, szkoda że wcześniej tam nie trafiłem :/):
   Powyższe instrukcje dotyczą tylko mandatów wystawianych przez Policję. Warto pamiętać, że mandat od Straży Miejskiej, Straży Gminnej, Urzędu Celnego opłacamy tradycyjnym przelewem.

Zleciłam przed chwilą w ING i poszło bez problemu. Dzięki za podpowiedź zadluzenia.com. Dzisiaj był ostatni dzień. Zaoszczędziłam czas i pieniądze.

opłata na poczcie to dodatkowy podatek a utrudnienia są celowe (słowa pani na poczcie)

Wszystko wypełniłam jak w artykule, ale w miejscu identyfikacja zobowiązania (u mnie na stronie banku typ identyfilatora)puste pole. Urząd Skarbowy ściga mnie od ponad pół roku że mandat noe zapłacony. Czy po wpisaniu przeze mnie peselu US nie może dojść do mojej wpłaty?

  Czy naprawdę moje pieniądze wcięło,rozpłynęly się w urzędzie? Nr konta zgadza się, US w Opolu, MANDATY, PESEL

   Jeżeli podałaś konto US w opolu, swój pesel i numer mandatu to wszystko powinno być ok. Ewentualnie prześlij im faks/mejl z potwierdzeniem uiszczenia tego przelewu. Jak ustalisz dane kontaktowe do tego US w Opolu to przekaż dalej namiar 🙂

  …też miałem problem, ale po wpisaniu odpowiednich danych (w PKO BP w miejscu na symbol identyfikacji podatkowej jest słowo MANDATY) wszystko jest OK. Jeśli nie działa, to proponuję udać się na pocztę i zapłacić za pomocą blankietu (ręcznie, analogowo).

Wskazówki jak najbardziej przydatne lecz ja na mandacie mam inny numer konta.

Brawo ! Dycha w kieszeni 🙂
Poszło szybko i sprawnie !

Bardzo dobra wskazówka.

Cenna wskazówka, kilka razy próbowałam z sgbbank i nic.A to takie proste. Dziękuję.

Bardzo przydatna informacja,dziękuję 🙂 ale dlaczego musimy udawać się do porad internetowych żeby opłacić mandat? To jest chore !!!!

  jak mawiał walesa miała być demokracja, a tutaj każdy wygaduje co chce :))

  To proste- świadomie tak skomplikowano system żeby maksymalnie utrudnić dokonanie wpłaty. strona banku inteligo uniemożliwia zrobienie przelewu na wszystkie możliwe sposoby- ciągle wyskakuje inny problem. gdyby ktoś zechciał dodzwonić sie do wydziału mandatów w Opolu to niech zapomni. albo zajęte albo po kolejnym przekierowaniu zrywa się połączenie albo po prostu nie odbierają. mandat 20 zł + 10 niby dla poczty. jest to zwykły utajniony fiskalizm kochanego państwa dobrej zmiany. kilka tysiecy mandatów dziennie w skali kraju plus ta wysoka opłata pocztowa i już można chodować misiewiczów itp.

Dziki bardzo przydatna wskazówka w ing działa polecam

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Podejmowałem na stronie Alior Banku siedem razy próby, siedem razy mi odrzucało przelewy. dopiero tu znalazłem wyjaśnienie. Widocznie za rzadko daję się złapać;-)

  Ja miałem podobnie, też alior bank. Wszystkiego dobrego i niech to będzie ostatni mandat ! 🙂

Ja bym dodał – noga z gazu, bo nie warto

Wszystko działa tak jak napisane. Szerokości i nie dajcie się złapać !

jaki bank dokładnie ?

Właśnie chciałam opłacić mandat przelewem podatkowym,wszystko wpisane ale mi odrzuca przelew. Chciał nie chciał musze lecieć na pocztę i zostawic u nich 100+10 zł

Potwierdzam – działa

Ja bym wpisał 2017 (rok okresu zobowiązania) i typ okresu zobowiązania – ROK. Patrzyłem właśnie na koncie w alior banku

A u mnie jak zostawiłam puste pole okres rozliczenia to bank czyta typ jako błąd i nie chce puścić przelewu. Co mam tam wpisac?

Moim zdaniem powinno być ok. Wpłata trafi do US Opole, jest formularz mandaty wpisany. W razie czego zawsze masz potwierdzenie wysłania przelewu, niech sobie szukają

Czy jeśli pole identyfikacja zobowiązania pozostało puste, ale reszta się zgadza, to mogą być jakieś problemy z przyjęciem tych pieniędzy?

Wcześniej przelew do urzędu skarbowego kosztował 5 zł. Zrobili podwyżkę o 100%

Właśnie dzisiaj opłacałem przelew za
mandat i miła pani policzyła dodatkowo 10 zł z tytułu, że to na US Opole. Na mój klomentarx, że
mogłem tp zrobić prxez internet powiedziała : chyba się mie da ?

Dziękuję za pomoc 🙂

Cześć. Też mam konto w Alior Banku. Wchodzisz w Przelewy — Przelew podatkowy — Dane przelewu — Symbol formularza lub płatności –MANDATY

Na stronie mojego banku (Aliorbank) nie ma czegoś takiego jak przelew do US, mogę wybrać opcję przelew podatkowy, ale nie ma tam żadnego miejsca gdzie mogę wybrać lub wpisać MANDAT, są tylko do wyboru wszystkie typy druków podatkowych i trzeba któryś wybrać. Czy mogę zrobić przelew za mandat karny normalnym przelewem?

konkretnie, bardzo pomocne, dzięki

Apeluję o rozwagę i nogę z gazu

DZĘKI!!POZDRAWIAM

Krótko, rzeczowo, dziękuję za pomoc

Dziękuję za pomoc

krótko i na temat, dzięki

  A mi za każdym razem na końcu wyskakuje informacja przekroczono limit.i nic więcej niewiem nawet jaki limit