Chcesz sprawdzić, o której godzinie spodziewać się pieniędzy na rachunku w Banku Pocztowym? A może chcesz wiedzieć, w jakich porach przelewy z tego banku są wysyłane? Sprawdź sesje wchodzące i wychodzące Elixir w Banku Pocztowym.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 21.08.2018
Udostępnij:

Sesja przychodząca to czas, w którym przelew wpływa na rachunek w Banku Pocztowym.

Sesja wychodząca to czas, w którym przelew jest wysyłany z rachunku w Banku Pocztowym.

BANK POCZTOWY SESJE PRZELEWÓW

Bank Pocztowy – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Banku Pocztowym po godzinie:

11:00

15:00

17:30

Bank Pocztowy – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku Pocztowym o godzinie:

9:00

13:00

15:00

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Bank Pocztowy to detaliczny polski bank, którego strategicznym partnerem jest Poczta Polska. Misją banku jest zapewnienie Klientom prostych, a zarazem bezpiecznych usług finansowych w jak najlepszej cenie. Bank Pocztowy może pochwalić się dużą liczbą placówek stacjonarnych – ma ich w Polsce ponad 4,5 tysiąca. Grupą docelową oferowanych przez bank produktów finansowych są Klienci detaliczni (również te osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą) oraz instytucjonalni.

Źródło – strona Banku Pocztowego:
https://www.pocztowy.pl/pdf/konta/komunikat-elixir.pdf

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 3.2 / 5, łącznie 10 ocen
Komentarze (12)
Andrzej Paszkiewicz z Pieszyc, 4 stycznia 2019 o 11:33

Założyłem w pocztowym konto zawsze darmowe i jestem ZADOWOLONY.Ja nie płacę za nic bank nie płaci mi oprocentowania bo go niema.Jedyna opłata jest za abonament bankomatowy 5 złotych miesięcznie ale mogę pobrać pieniążki z każdego bankomatu na całym świecie ?chyba? próbowałem w Niemczech,Francji,Czechach bez problemu i prowizji.Bankowość elektroniczna przelewy bez problemu.Więc naprawdę polecam??

fajne jest to ze ide na poczte w moim miescie i mam ten bank, chwilke od domu
wszystko sie zgadza takich informacji szukalem
pozdrawiam, Piotrek

Nie rozumiem prawie wszystkich komentarzy,m które tutaj są (mam na myśli te bardziej negatywne) – nigdy, ale to nigdy nie miałem żadnych problemów z tym kontem. Wszystko odbywa się prawidłowo. Dla porównania miałem wcześniej Tmobile bankowe – interfejs został zmieniony na mało intuicyjny i ogólnie obsługa w tym banku mnie zniechęciła. Podobnie mam z mBankiem – po zmianie interfejsu zrobiło się kiepsko – do samego działania banku nie mam zastrzeżeń.
Bank Pocztowy to zawsze także polski bank, a nie obcy.

Nie wiem od czego to zależy.Koleżanka wysłała mi pieniądze o 10 i miałam je już o 15.Kolejnym razem przelew był wysłany o 12 i miałam dopiero dnia następnego.

by mogli szybciej przelewy realizowac to by sie przydało

Ja czekam od wczoraj od 10 i do tej pory nie mam

  jest ok ale za duzo za konto pobierajom wychodzi 10-18zł na miesiąc

   wychodzi 10-18zł JAK TYLE WYCHODZI, COŚ NIE TAK 🙁 ?

    To zależy jakie kto ma wymagania. Ja mam tylko konto bez żadnych dodatkowych usług, typu karty płatnicze, kredytowe. Wszystkie przelewy są darmowe. Wpłaty i wypłaty robię na poczcie a przelewy przez internet. Od roku nie zapłaciłem ani złotówki. Jak dla mnie to bardzo dobry bank a co najważniejsze POLSKI!!!

Fajny bank

  No nie wiem ja czekam na przelew zrobiony po 14 i do tej pory nie ma go na koncie.

zgadza się, potwierdzam.